Deprem Anında Araba Kullanırken Ne Yapmalı

Deprem Anında Araba Kullanırken Ne Yapmalı

Deprem anında araba kullanırken ne yapmalı? Adana Car olarak müşterilerimize afetlerle ilgili bilgi veriyor deprem anında araçla seyir halindeyken yapılması gerekenleri anlatıyoruz.

Deprem anında araba kullanırken ne yapmalı? Adana rent a car şirketi Adana Car olarak araç kiraladığımız müşterilerimize deprem anında seyir halindeyken dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyoruz. Yer kabuğunun zaman içinde levhalarının kırılarak hareketlenmesi ve yeryüzünde ciddi sarsıntılara sebebiyet vermesine deprem adı verilmektedir. Fay hatlarında meydana gelen bu hareketlilik şiddetine göre farklı büyüklüklerde olabilmektedir. Yakın zamanda ülkemizin de içinde bulunduğu pek çok deprem yaşanmış ve bu depremler sonucunda büyük yıkımlar meydana gelmiş, can kayıpları yaşanmıştır. Deprem anında araç sürüşü yapıyorsanız muhtemelen deprem olduğunu hissetmeyebilirsiniz. Çünkü yolda meydana gelen sallantı size yolun bozuk olduğunu düşündürebilir. Yüksek hızlarla gitmediğiniz sürece yolda deprem anında ilerlemenizde bir sakınca yoktur. Fakat olası köprü ve benzer alanlarda meydana gelecek olan yıkımlar yolculuğu tehlikeye düşürebilir. Bu yüzden hız limitlerine uymak otoban ve otoyollarında belirlenmiş olan azami hız limitlerine uygun şekilde yolda ilerlemek sizi olası tehlikelere karşı her zaman koruyacaktır. Aşırı hız olmadığı sürece deprem sebebiyle araçların kaza yaptığı nadir olsa da gözlemlenmiştir. Yüksek hız limitlerinde yer kabuğunda meydana gelen hareketler elbette büyük kazalara sebebiyet verebilir ancak önemli olan bizim üzerinde durduğumuz konu hız limitlerine uyulduğu sürece bir sakınca olmamasıdır. Adana oto kiralama firmaları arasında kiralık araçlarımızı verirken aracın tüm özelliklerini, deprem anında ne yapılması gerektiğini dahi anlatıyoruz.

 

Deprem süreci insanları psikolojik olarak yıpratan ve zaman zaman ciddi can kayıpları ile karşımıza gelen doğal afetlerden birisidir. İnsanlar bu zorlu süreci en kolay ve en acısız şekilde atlatabilmek adına çalışsa da karşımıza ne yazık ki can yakıcı görüntüler çıkabilmektedir. Bizler Adanacar firması olarak müşterilerimizle yaptığımız anlaşmalarda olası deprem ve benzer afetler sebebiyle araçların tesliminin yapılamaması gibi durumlarda müşterilerimiz ile irtibata geçerek orta yolu bulmaya gitmekteyiz. Müşterilerimizin can güvenliği her şeyden önde gelmektedir. Bu yüzden yolculuklarınız için araçlarımız öncelikli olarak güvenlik amaçlı donatılmıştır. Bu misyonla yola çıkan firmamız müşterileri için her zaman benzersiz hizmet sunmak, doğru şekilde hizmet üreterek müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde çözüme ulaştırmak adına çalışmaktadır. İhtiyacınız olan tüm marka ve model araçlar ekonomi ve lüks sınıfları ile sizlerin hizmetindedir. Siz de hemen bu özel hizmetten faydalanmak ve ihtiyacınız olan araca sahip olmak için bize ulaşabilirsiniz.

 

Nasıl yardımcı olabiliriz?