Radar Cezası Kaç Günde Gelir
  • Yayınlanma Tarihi: 20 Mayıs 2021

Radar Cezası Kaç Günde Gelir

Radar cezası kaç günde gelir? Adana oto kiralama firması olarak kiralık araçlarımız ceza yediğinde genel olarak şehirden şehire değişse de 1 hafta içinde gelmektedir. Trafikte kurallara uymamak hem insan sağlığı hem de cebinize zarar. Trafik kuralları ihlali, sürücülere pahalıya patlıyor. Trafikte hatalı sollama, kırmızı ışık ihlali, hız sınırlarına uymama, emniyet kemeri takmama, alkollü araç kullanma gibi kuralları ihlal eden sürücüler merakla radar cezası kaç günde gelir sorusuna cevap arıyor. Adana oto kiralama şirketi olarak kullanıcılarımıza kiralık araçları ve yol durumu hakkında eğitimler ve detaylı bilgiler vermektedir. 

Günümüzde artık trafik kuralları ihlalleri farklı yöntemlerle takip ediliyor. Bazı sürücüler trafik kurallarını ihlal ettiğinin farkında bile olmazken, internet üzerinden takibi yapılabilir. Trafikte EDS ve MOBESA kameralarıyla trafik takibi yapılabilmekte. Son zamanlardan havadan takip ile yürütülen çalışmalarda sürücülerin aklında radar cezası kaç günde gelir merakını uyandırdı. Radar cezası ne zaman belli olur? Araç plakaya yazilan ceza kaç günde sisteme düşer? Radar hız cezası ne kadar? Trafik cezası e devlette ne zaman görülür?

Radar Cezasının Ödeme Süreleri

Bazı sürücüler araç satışı esnasında trafik cezası sürpriziyle karşılaşıyor. Geciken cezalara bu şekilde faiz eklenir. Şimdiler de ise trafik cezalarını internet üzerinden kolayca görüntüleyebilirsiniz. Bu şekilde istenmeyen faiz ödemeleri ve erken ödeme indiriminden faydalanabilirsiniz. Trafik elektronik denetleme kurulu sistemi tarafından tespit edilen bir ihlaliniz varsa, adresinize gönderilen tutanak 10 ila 30 gün içerisinde adresinize ulaşır.

Bu da 15 gün içerisinde erken ödeme indiriminden faydalanamamanıza sebep olur. Bu şekilde size tebliğ edilen günden itibaren 30 iş günü içerisinde bağlı bulunduğunuz vergi dairesine başvuruda bulunabilir ve borcunuzu 4 taksit şeklinde ödeyebilirsiniz. 30 gün içerisinde ödenmeyen borca % 5 oranında faiz uygulanıyor.

İnternetten Daha Kısa Sürede Öğrenmek Mümkün mü?

Radara yakalandınız ve faiz ödemek istemiyorsunuz peki radar cezası kaç günde gelir sorusunu merak ediyorsanız işte kolay yolu. E-devlet üzerinden aracınızın üzerinize kayıtlı olması şartıyla ceza sorgulamasını kolayca yapabilirsiniz. E-devlete giriş yaptıktan sonra araç plakasına yapılan cezaları sorgulatmanız yeterli olacaktır. Radar cezası bu şekilde kısa sürede öğrenebilir ve yaşanacak mağduriyeti engelleyebilirsiniz.

Bir yıl içerisinde trafik cezası ihlali yaptıysanız bu ekranda karşınıza çıkacaktır. İnternet üzerinden radar cezalarınızı öğrenmek 3 ila 7 iş günü içerisinde kısa sürede mümkündür. Son bir yıl içerisinde aracınıza kayıtlı bir ceza bulunmazsa ekranda ceza görüntülenmiyor ibaresiyle karşılaşırsınız. Şayet üzerinize yani isminize kayıtlı bir ceza kontrolü sağlamak istiyorsanız bunun için EGM’nin sorgulama sayfasından sorgulama yapmanız gerekir.


0 Yorum

YORUM YAP